Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

V ruinách oceliarne Azovstaľ sa stále môžu ukrývať ukrajinskí vojaci, tvrdí Pušilin

 Webnoviny  26. máj 2022  95
V ruinách oceliarne Azovstaľ sa stále môžu ukrývať ukrajinskí vojaci, tvrdí Pušilin

26.5.2022 (Webnoviny.sk) - „Mohli by sa skrývať, niekde sa stratiť, zaostať za tými, ktorí sa vzdali a boli zajatí,“ povedal Denis Pušilin zo samozvanej Doneckej ľudovej republiky.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ruská armáda 20. mája oznámila, že „oslobodila“ Azovstaľ i celý Mariupoľ. Informovala vtedy, že z poslednej bašty ukrajinského odporu v obkľúčenom meste vyšlo celkovo 2 439 bojovníkov. Pušilin hovorí, že žiadni Ukrajinci, ktorí zostali v továrni, nepredstavujú hrozbu pre ruské sily.

Ruskí predstavitelia uviedli, že rozsiahle územie oceliarne je odmínované. Pušilin povedal, že bude možné povedať, že tam nikto nezostal, až keď bude tento proces dokončený, sutiny odvezú a závod dôkladne skontrolujú.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - V ruinách oceliarne Azovstaľ sa stále môžu ukrývať ukrajinskí vojaci, tvrdí Pušilin © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.