Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

V Rakúsku začal súdny proces týkajúci sa koronavírusu v lyžiarskom stredisku, vdova so synom žiadajú odškodné

 Webnoviny  17. september 2021  152
V Rakúsku začal súdny proces týkajúci sa koronavírusu v lyžiarskom stredisku, vdova so synom žiadajú odškodné

17.9.2021 (Webnoviny.sk) - V Rakúsku sa v piatok začal súdny proces zaoberajúci sa riešeniami kompetentných po vlaňajšom vypuknutí pandémie koronavírusu v alpskom lyžiarskom stredisku Ischgl.

Vdova a syn po 72-ročnom Rakúšanovi žiadajú od vlády odškodné vo výške asi 100-tisíc eur, pretože podľa nich kroky vlády viedli k zbytočným infekciám a úmrtiam na ochorenie COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus


Rodinu podporuje aj rakúske združenie na ochranu spotrebiteľov, ktoré uviedlo, že je naklonené vyjednávaniam. Epidémia v Ischgli, obľúbenom stredisku v západnom Rakúsku, je považovaná za jedno z prvých ohnísk pandémie v Európe. Nezávislá komisia minulý rok dospela k záveru, že orgány v tirolskom regióne konali príliš pomaly.

Viac k témam: Alpy, COVID-19, Koronavírus, odškodné, súdny proces
Zdroj: Webnoviny.sk - V Rakúsku začal súdny proces týkajúci sa koronavírusu v lyžiarskom stredisku, vdova so synom žiadajú odškodné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.