Pondelok, 1. jún 2020
Prevažne slnečno  9,4 °C
Mimoriadne správy

V Nepále sa zrútil autobus s cestujúcimi do rokliny, padal niekoľko stoviek metrov

 Webnoviny  27. november 2019  68
V Nepále sa zrútil autobus s cestujúcimi do rokliny, padal niekoľko stoviek metrov

27.11.2019 (Webnoviny.sk) - Najmenej 18 ľudí zahynulo pri havárii autobusu, ku ktorej došlo v stredu v Nepále. Autobus preplnený cestujúcimi sa zrútil z cesty do rokliny a padal niekoľko stoviek metrov.

Ďalších najmenej 13 ľudí utrpelo zranenia, s ich záchranou pomáhali okrem policajtov a vojakov aj miestni obyvatelia. K nešťastiu došlo pri obci Narpani, ktorá sa nachádza asi 240 kilometrov na západ od nepálskej metropoly Káthmandu.

Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa, podobné havárie však v Nepále nie sú neobvyklé. Najčastejšie k nim prispieva zlý technický stav vozidiel aj ciest, ale aj to, že cesty v horskom teréne, teda na väčšine územia krajiny, sú veľmi úzke a majú veľmi ostré zákruty.

Viac k témam: dopravná nehoda, havária autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk - V Nepále sa zrútil autobus s cestujúcimi do rokliny, padal niekoľko stoviek metrov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.