Nedeľa, 5. júl 2020
Prevažne slnečno  24,6 °C
Mimoriadne správy

Európska časť Cypru sprísňuje kontroly na priechodoch nárazníkovej zóny

 Webnoviny  27. november 2019  87
Európska časť Cypru sprísňuje kontroly na priechodoch nárazníkovej zóny

27.11.2019 (Webnoviny.sk) - Cyperská republika, ktorá je členom Európskej únie, sprísni kontroly ľudí prechádzajúcich deviatimi hraničnými priechodmi v nárazníkovej zóne kontrolovanej Organizáciou Spojených národov, ktorá rozdeľuje ostrov na grécku a tureckú časť.Nikózia sa tak snaží obmedziť ilegálnu migráciu. Cyperský minister vnútra Constantinos Petrides v stredu uviedol, že občanom tretích krajín, ktorí vstúpia na územie Severocyperskej tureckej republiky, sa neumožní vstup do medzinárodne uznávanej Cyperskej republiky.

Krajina totiž s ťažkosťami rieši najnovší prílev migrantov. Petrides dodal, že polícia a cyperská Národná garda dostali pokyn, aby zintenzívnili hliadkovanie pozdĺž nárazníkovej zóny.

Viac k témam: ilegálna migrácia, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska časť Cypru sprísňuje kontroly na priechodoch nárazníkovej zóny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.