Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

V Nemecku aj Poľsku protestovali odporcovia opatrení proti šíreniu koronavírusu

 Webnoviny  12. september 2020  152
V Nemecku aj Poľsku protestovali odporcovia opatrení proti šíreniu koronavírusu

12.9.2020 (Webnoviny.sk) - V nemeckých mestách v sobotu protestovali tisícky ľudí proti opatreniam proti šíreniu koronavírusu. Ďalšie stovky sa z rovnakého dôvodu stretli aj v uliciach poľskej Varšavy.

V Mníchove podľa odhadov polície pochodovalo asi osemtisíc ľudí, ktorí zväčša ignorovali povinnosť chrániť sa rúškami.

Antivaxeri aj konšpirátori


Najmenej tisícka demonštrantov sa zišla v Hanoveri a ďalšia demonštrácia sa konala vo Wiesbadene. Minulý mesiac prišli desiatky tisíc ľudí na podobné protesty v Berlíne.

Hnutie podľa agentúry AFP tvoria rôzne skupiny, od samozvaných "slobodných mysliteľov", cez antivaxerov, konšpirátorov až po extrémnu pravicu.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa v sobotu v súvislosti s protestami vyjadrila, že chápe, že niektorí ľudia majú s opatreniami problémy a zároveň skonštatovala, že v rámci pokojných protestov môžu slobodne kritizovať vládne opatrenia.

Heslá proti Gatesovi


V poľskom hlavnom meste Varšava sa na podobnom proteste stretlo niekoľko stoviek ľudí.

Niektorí z nich mali plagáty kritizujúce "klamstvá" o pandémii, ďalší niesli heslá proti miliardárovi a filantropovi Billovi Gatesovi, ktorý je terčom konšpiračných teórií o víruse a vakcínach, protestovali proti opatreniam alebo vyzývali na rezignáciu vlády.

Viac k témam: protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku aj Poľsku protestovali odporcovia opatrení proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.