Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,4 °C
Mimoriadne správy

V najľudnatejšom regióne Nemecka rušia povinnú karanténu, krajina tiež pozastavuje hraničné kontroly

 Webnoviny  15. máj 2020  100
V najľudnatejšom regióne Nemecka rušia povinnú karanténu, krajina tiež pozastavuje hraničné kontroly

15.5.2020 (Webnoviny.sk) - Najľudnatejšia nemecká spolková krajina zrušila povinnosť 14-dňovej karantény pre ľudí prichádzajúcich z iných európskych krajín a podľa agentúry AP sa očakáva, že ďalšie regióny budú tento príklad nasledovať.

Karanténna prestala platiť o polnoci


Pravidlo prikazujúce povinnú karanténu prestalo v Severnom Porýní-Vestfálsku platiť o polnoci.

Krajinská vláda pritom uviedla, že spolkové krajiny sa vo štvrtok dohodli s federálnou vládou, že povinnosť zrušia pre obyvateľov krajín Európskej únie, Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska a Veľkej Británie.

Viac o téme koronavírus


Rozhodnutie by mali implementovať v priebehu nasledujúcich dní. V Dolnom Sasku už pritom povinnosť zrušil súd.

Krajina ruší hraničné kontroly


Minister vnútra Horst Seehofer už skôr tento týždeň odporučil, aby spolkové krajiny zrušili povinnú karanténu pre cestovateľov z Európy, no ponechali ju pre ľudí z ostatných krajín sveta.

V piatok v noci plánuje Nemecko po dvoch mesiacoch zrušiť kontroly na hraniciach s Luxemburskom a uvoľniť ich na hraniciach s Rakúskom, Švajčiarskom a Francúzskom. Voľný pohyb cez hranice však obnoví zrejme až v polovici júna.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, hraničné kontroly, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - V najľudnatejšom regióne Nemecka rušia povinnú karanténu, krajina tiež pozastavuje hraničné kontroly © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.