Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  0 °C
Mimoriadne správy

Česko plánuje ďalšie uvoľňovanie opatrení, povolia akcie do 300 ľudí aj detské letné tábory

 Webnoviny  15. máj 2020  108
Česko plánuje ďalšie uvoľňovanie opatrení, povolia akcie do 300 ľudí aj detské letné tábory

15.5.2020 (Webnoviny.sk) - Česká vláda plánuje ďalšie uvoľňovanie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. Minister zdravotníctva Adam Vojtěch v piatok oznámil, že krajina od 25. mája povolí športové, kultúrne a ďalšie verejné podujatia do 300 ľudí. V súčasnosti pritom platí obmedzenie na 100 účastníkov.

Podľa ministra to dovoľuje epidemiologická situácie v krajine. Ak bude pritom pozitívny vývoj pokračovať, od 8. júna by mohli povoliť podujatia do 500 ľudí a od 22. júna až pre tisícku.

Viac o téme: Koronavírus v Česku


Dvadsiateho piateho mája by sa mali znovu otvoriť aj hotely a kempy, verejné plavárne a aquaparky. V rovnaký deň by mohli vo vnútorných priestoroch znovu privítať zákazníkov aj bary, reštaurácie a kaviarne. Za prísnych podmienok v Česku povolia aj letné detské tábory.

Česká republika dosiaľ potvrdila 8 352 prípadov nákazy novým koronavírusom a 293 úmrtí.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, minister zdravotníctva
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko plánuje ďalšie uvoľňovanie opatrení, povolia akcie do 300 ľudí aj detské letné tábory © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.