Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  13,3 °C
Mimoriadne správy

V Moskve zostrelili dron, trosky zasiahli budovu v centre a spôsobili výbuch (video)

 Webnoviny  18. august 2023  71  
V Moskve zostrelili dron, trosky zasiahli budovu v centre a spôsobili výbuch (video)

18.8.2023 (SITA.sk) - Ruskí predstavitelia oznámili, že ukrajinský útok dronom zasiahol budovu v Moskve a spôsobil výbuch, ktorý bol počuť naprieč obchodnou štvrťou ruskej metropoly.

Viac o téme: Vojna na UkrajineStarosta Moskvy Sergej Sobianin uviedol, že protivzdušná obrana zostrelila dron a jeho časti popadali na Expo Centrum, ale nespôsobili značné škody. Ukrajina to bezprostredne nekomentovala. Informuje o tom spravodajský portál BBC.Útok sa odohral okolo 4:00 miestneho času, napísalo na platforme Telegram ruské ministerstvo obrany. Ako ďalej uviedlo, po aktivácii mestských systémov protivzdušnej obrany dron „zmenil svoju letovú dráhu“ a spadol na neobytnú budovu na nábreží Krasnopresnenskaja, v oblasti Moskvy, kde sa nachádza množstvo vládnych budov. Trosky podľa rezortu nespôsobili požiar a nikto neutrpel zranenia.Viac k témam: Dron, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk - V Moskve zostrelili dron, trosky zasiahli budovu v centre a spôsobili výbuch (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.