Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

V masovom hrobe pri Kyjeve objavili telo Čecha, nezvestný bol už dlhší čas (video)

 Webnoviny  17. máj 2022  74
V masovom hrobe pri Kyjeve objavili telo Čecha, nezvestný bol už dlhší čas (video)

17.5.2022 (Webnoviny.sk) - V jednom z hromadných hrobov pri Kyjeve našli telo českého občana. Naznačujú to dokumenty, ktoré boli v hrobe s tromi obeťami.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s odvolaním sa na noviny Ukrajinská pravda. Úmrtie českého občana pre portál potvrdilo aj ministerstvo zahraničia.

V hrobe našli troch ľudí


Hroby sa nachádzali na oboch stranách cesty pri obci Makariv, kde počas invázie boli ruské sily. Náčelník polície v Kyjevskej oblasti Andrij Nebytov uviedol, že v spomenutom hrobe našli dvoch ľudí zabitých ranou do hlavy a jedného s ranou do brucha, pričom sa tam tiež nachádzali doklady jednej z obetí, ktoré patrili českému občanovi, a údaje na nich súhlasia. Zvyšné dve osoby ešte neidentifikovali, ale podľa Nebytova mali civilný odev.

Hovorkyňa ministerstva zahraničia Lenka Do pre iDNES.cz povedala, že český zastupiteľský úrad je v kontakte s políciou. O úmrtí ministerstvo informovalo rodinu zosnulého a po dohode s ňou nebude poskytovať podrobnosti.

Nezvestný bol už dlhší čas


Český občan bol v okolí Makariva nezvestný už dlhší čas. Od začiatku vojny tam pôsobil ako dobrovoľník. Začiatkom mája to uviedli reportéri českého serveru Voxpot Magdaléna Slámová a Vojtěch Boháč, ktorí boli na Ukrajine.

Ukrajinská pravda uviedla, že český občan na Ukrajine pred vojnou pracoval ako vodič kamióna a po jej začatí prišiel pomáhať ako dobrovoľník. S rodinou prestal komunikovať 3. marca. Štyridsaťdeväťročný muž mal doma manželku a brata.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtie, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - V masovom hrobe pri Kyjeve objavili telo Čecha, nezvestný bol už dlhší čas (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.