Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

V Luhanskej oblasti dosiaľ Ukrajinci oslobodili 12 obcí, každý deň však musia zvádzať ťažké boje (foto)

 Webnoviny  14. november 2022  49
V Luhanskej oblasti dosiaľ Ukrajinci oslobodili 12 obcí, každý deň však musia zvádzať ťažké boje (foto)

14.11.2022 (Webnoviny.sk) - Od septembrového začiatku protiofenzívy oslobodila ukrajinská armáda 12 obcí v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na šéfa regionálnej vojenskej správy v Luhanskej oblasti Serhija Hajdaja.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Postup nie je jednoduchý. Každý prejdený meter v Luhanskej oblasti je pre ozbrojené sily neustály boj,“ povedal Hajdaj v národnej televízii. Ukrajinská armáda začala pomalú sondu do Luhanskej oblasti po septembrovom rýchlom postupe v susednej Charkovskej oblasti.

„V Luhanskej oblasti sú každý deň ťažké boje. Nedávno okupované osady sú intenzívne ostreľované. Okupanti presne vedia, kam strieľajú, keďže ich len pred pár dňami vyhnali z týchto osád a vedia, koľko je tam civilistov a kde sú. Preto sa snažíme evakuovať ich,“ zakončil Hajdaj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Luhanskej oblasti dosiaľ Ukrajinci oslobodili 12 obcí, každý deň však musia zvádzať ťažké boje (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.