Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

V Kyjevskej oblasti je vysoký energetický deficit, v najkritickejších oblastiach sa dá svietiť len pár hodín denne

 Webnoviny  23. december 2022  33
V Kyjevskej oblasti je vysoký energetický deficit, v najkritickejších oblastiach sa dá svietiť len pár hodín denne

23.12.2022 (Webnoviny.sk) -

Energetický deficit v Kyjevskej oblasti je zhruba 50 percent. Na komunikačnej platforme Telegram to uviedol šéf tamojšej vojenskej administratívy Oleksij Kuleba.Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Elektrinou sú prednostne zásobované nemocnice, systémy zásobovania vodou a teplom a ďalšie zariadenia kritickej infraštruktúry,“ cituje ho spravodajský portál televízie CNN.Kuleba zopakoval, že situácia je „náročná“ v okrese Buča, Brovary a Boryspiľ, kde sa dá svietiť len dve až štyri hodiny denne.


Práce na ukrajinskej energetickej infraštruktúre pokračujú „nepretržite“, aby sa napravili škody spôsobené ruskými raketovými útokmi, dodal.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - V Kyjevskej oblasti je vysoký energetický deficit, v najkritickejších oblastiach sa dá svietiť len pár hodín denne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.