Utorok, 21. september 2021
Malá oblačnosť  5,7 °C
Mimoriadne správy

V konzervatívnej Čiernej Hore zaregistrovali prvé partnerstvo páru rovnakého pohlavia

 Webnoviny  26. júl 2021  57
V konzervatívnej Čiernej Hore zaregistrovali prvé partnerstvo páru rovnakého pohlavia

26.7.2021 (Webnoviny.sk) - Čierna Hora zaregistrovala prvé partnerstvo páru rovnakého pohlavia. V nedeľu to oznámili úrady tejto konzervatívnej krajiny. Oznámenie je vnímané ako veľký krok vpred pre miestnu LGBT komunitu, ktorá v minulosti čelila izolácii a obťažovaniu.

V Čiernej Hore vlani prijali zákon, ktorý povoľuje partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Je súčasťou reforiem, ktorými sa krajina približuje k členstvu v Európskej únii.

Zákon dáva párom rovnakého pohlavia rovnaké práva ako heterosexuálnym párom, s výnimkou adopcie detí.

Ministerka Tamara Srzentič sa vyjadrila, že je pyšná na to, že zákon v krajine už použili. „Dnes je dôležitý deň pre LGBTQ komunitu v Čiernej hore. Prajem partnerkám veľa lásky a šťastia v ich spoločnom živote,“ napísala na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Viac k témam: homosexuáli, LGBT, LGBTQ, registrované partnerstvá ľudí rovnakého pohlavia
Zdroj: Webnoviny.sk - V konzervatívnej Čiernej Hore zaregistrovali prvé partnerstvo páru rovnakého pohlavia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.