Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

V Holandsku sa prudko zvyšuje počet nakazených, vláda sprísňuje viaceré opatrenia

 Webnoviny  10. júl 2021  125
V Holandsku sa prudko zvyšuje počet nakazených, vláda sprísňuje viaceré opatrenia

10.7.2021 (Webnoviny.sk) - Holandská vláda opäť zavádza niektoré obmedzenia na boj proti šíreniu koronavírusu. Rozhodla sa tak po prudkom náraste nových prípadov, a to najmä medzi mladými ľuďmi.

Dočasný predseda vlády Mark Rutte v piatok uviedol, že bary budú od tohto víkendu otvorené len do polnoci. Kluby a diskotéky zatvorili. "Žiadna zábava, ale je to nevyhnutné," povedal politik.

Viac o téme: Koronavírus


V krajine hlásia denne takmer sedemtisíc nových prípadov. Uplynulé týždne pritom mali okolo tisíc infikovaných denne. "Všetko smerovalo k dobrému letu, a stále v to aj dúfame, ale mrak zatienil slnko," vyjadril sa Rutte.

Fakt, že vírus sa začal šíriť najmä medzi mladými ľuďmi, vyvolal polemiku o tom, či fungoval systém, ktorý nariadil pred vstupom do klubov podstúpiť testovanie. Vláda tiež zavedie sociálne odstupy. Nariadenia by mali platiť minimálne do 13. augusta.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - V Holandsku sa prudko zvyšuje počet nakazených, vláda sprísňuje viaceré opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.