Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

V egyptskom letovisku Taba dopadla raketa, z miesta evakuujú desiatky slovenských občanov (video+foto) 

 Webnoviny  27. október 2023  142  
V egyptskom letovisku Taba dopadla raketa, z miesta evakuujú desiatky slovenských občanov (video+foto) 

27.10.2023 (SITA.sk) - V egyptskom letovisku Taba dopadla v piatok ráno raketa. Z miesta evakuujú slovenských dovolenkárov.

Zasiahnuté bolo zdravotné stredisko


Informoval o tom portál Aktuality.sk s tým, že Taba je vyhľadávané letovisko pri Červenom mori a nachádza sa priamo oproti izraelskému prístavnému mestu Ejlat, približne 350 kilometrov od Gazy.V letovisku sa nachádzajú Slováci, ktorí tam vycestovali cez české cestovné kancelárie. Ako pre Aktuality.sk potvrdil šéf Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Roman Berkes, ide o desiatky slovenských občanov, všetci sú v poriadku a priletia späť na letiská do Brna a Prahy.

Ako doplnil portál Aktuality.sk, podľa panarabskej televízie al-Arabíja bolo zasiahnuté zdravotné stredisko. Izraelská armáda uviedla, že vie o bezpečnostnom incidente v tejto oblasti a dodala, že sa incident sa odohral „mimo našej hranice“. V tomto čase nie je isté, či incident súvisí s izraelsko-palestínskym konfliktom v pásme Gazy.

Zvýšená opatrnosť


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí odporúča slovenských občanom zvýšiť opatrnosť pri pohybe v krajine, sledovať miestne médiá a rešpektovať pokyny miestnych zložiek. Slovenskí turisti sa môžu v prípade núdze obrátiť na Veľvyslanectvo SR v Káhire na čísle +20 1000060968.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izrael a Palestína – nepriatelia na jednom území

Rezort diplomacie odporúča cestujúcim, aby sa pred cestou zaregistrovali na webovej stránke rezortu diplomacie (i.mzv.sk/registracia ) alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka. To uľahčí poskytnutie pomoci v prípade, že sa cestujúci ocitnú v núdzi.

Viac k témam: Evakuácia, Raketa
Zdroj: SITA.sk - V egyptskom letovisku Taba dopadla raketa, z miesta evakuujú desiatky slovenských občanov (video+foto)  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.