Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

V Čiernom mori zachránili posádku rumunskej nákladnej lode, plavidlo zrejme narazilo na námornú mínu (video)

 Webnoviny  20. september 2023  119  
V Čiernom mori zachránili posádku rumunskej nákladnej lode, plavidlo zrejme narazilo na námornú mínu (video)

20.9.2023 (SITA.sk) - V Čiernom mori zachránili posádku nákladnej lode po tom, čo plavidlo pravdepodobne narazilo na námornú mínu. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na rumunské úrady.

Rumunská námorná záchranná agentúra (MRCC) uviedla, že 12 členov posádky plavidla Seama registrovaného v Togu bolo evakuovaných a privezených na lekársku starostlivosť do prístavu Sulina pri hranici s Ukrajinou po explózii, ktorá nastala asi 40 kilometrov od pobrežia.Podľa predbežných informácií nastal výbuch v strojovni lode. Posádka sa domnieva, že loď narazila na mínu. Rumunské úrady však uviedli, že príčinu výbuchu zatiaľ nepotvrdili.

Viac k témam: Čierne more, Explózia, Nákladná loď
Zdroj: SITA.sk - V Čiernom mori zachránili posádku rumunskej nákladnej lode, plavidlo zrejme narazilo na námornú mínu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.