Štvrtok, 26. jún 2025
Slabý dážď  23,9 °C
Mimoriadne správy

V Charkovskej a Chersonskej oblasti je zamínovaných viac ako milión hektárov poľnohospodárskej pôdy

 Webnoviny  27. február 2023  309  
V Charkovskej a Chersonskej oblasti je zamínovaných viac ako milión hektárov poľnohospodárskej pôdy

27.2.2023 (SITA.sk) - V Charkovskej a Chersonskej oblasti na Ukrajine zostáva zamínovaných viac ako milión hektárov poľnohospodárskej pôdy. Ako referuje web Ukrajinská pravda, uviedol to zástupca ministra pre agrárnu politiku a potraviny Taras Vysockij.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine



Podľa neho sú oblasti, kde bola frontová línia, zamínované na 80 až 90 percent. Na iných miestach je úroveň zamínovania nižšia a existuje plán toho, ako budú poľnohospodári využívať tieto pozemky. Dodal však, že na 200 až 300-tisícoch hektároch, ktoré sú v blízkosti frontovej línie, tento rok nebude možné siať.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - V Charkovskej a Chersonskej oblasti je zamínovaných viac ako milión hektárov poľnohospodárskej pôdy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.