Pondelok, 18. január 2021
Zamračené  -8,2 °C
Mimoriadne správy

V Česku pokračuje druhé kolo volieb, ľudia čoskoro spoznajú tretinu nových senátorov

 Webnoviny  10. október 2020  93
V Česku pokračuje druhé kolo volieb, ľudia čoskoro spoznajú tretinu nových senátorov

10.10.2020 (Webnoviny.sk) - V Českej republike v sobotu pokračuje druhé kolo volieb, ktoré rozhodnú o novej zostave tretiny Senátu českého parlamentu. Voliči majú možnosť odovzdať svoje hlasy do 14:00, informuje portál TN.cz.

Z celkovo 27 obvodov Česi volia v 26. V minulotýždňovom prvom kole totiž v děčínskom obvode vyhral Zbyňek Linhart, ktorý kandidoval za hnutie Starostovia a nezávislí (STAN).

Senátne voľby sa pre pandémiu koronavírusu znova konajú za prísnych hygienických opatrení. Voličom, ktorí nebudú mať zakrytý nos a ústa, hrozí pokuta.

Viac o téme: Koronavírus


Podobne ako minulý týždeň mohli ľudia, ktorí sa pre koronavírus musia izolovať, voliť v stredu z auta. Drive-in hlasovanie však využilo málo voličov.

Viac k témam: hlasovanie, Koronavírus, Senátne voľby v Česku, voličské hlasy
Zdroj: Webnoviny.sk - V Česku pokračuje druhé kolo volieb, ľudia čoskoro spoznajú tretinu nových senátorov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.