Sobota, 1. október 2022
Zamračené  15,3 °C
Mimoriadne správy

V Británii negatívny test nebude stačiť, do nočných klubov sa dostanú len úplne zaočkovaní

 Webnoviny  19. júl 2021  195
V Británii negatívny test nebude stačiť, do nočných klubov sa dostanú len úplne zaočkovaní

19.7.2021 (Webnoviny.sk) - Od záveru septembra budú vo Veľkej Británii pre vstup do nočných klubov vyžadovať doklad o zaočkovaní proti koronavírusu. Oznámil to v pondelok britský minister zodpovedný za vakcináciu Nadhim Zahawi. Doklad o úplnej vakcinácii podľa jeho slov bude potrebný aj pre vstup na iné „preplnené miesta". Informuje o tom portál news.sky.com.

Každý vo veku 18 rokov a viac bude do konca septembra mať možnosť úplne sa zaočkovať a k dispozícii bude mať aj dodatočné dva týždne, aby sa ochrana naozaj vyvinula," povedal minister Zahawi v pondelok popoludní v dolnej snemovni britského parlamentu.

Viac o téme: Koronavírus


Takže od tohto dátumu plánujeme uplatňovať úplnú vakcináciu ako podmienku pre vstup do nočných klubov a na iné miesta, na ktorých sa stretávajú veľké davy," uviedol minister. „Dôkaz o negatívnom teste už nebude stačiť," dodal.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - V Británii negatívny test nebude stačiť, do nočných klubov sa dostanú len úplne zaočkovaní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.