Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -1,8 °C
Mimoriadne správy

V Bielorusku sa napriek pandémii konala vojenská prehliadka, prezident Lukašenko ju odmietol zrušiť

 Webnoviny   9. máj 2020  88
V Bielorusku sa napriek pandémii konala vojenská prehliadka, prezident Lukašenko ju odmietol zrušiť

9.5.2020 (Webnoviny.sk) - V Minsku sa v sobotu konala slávnostná vojenská prehliadka pri príležitosti 75. výročia porážky nacistického Nemecka v II. svetovej vojne, ktorú si napriek súčasnej pandémii prišli pozrieť desaťtisíce ľudí. Na prehliadke sa zúčastnilo okolo 3 000 vojakov.

Prezident Alexander Lukašenko povedal, že utrpenie Bieloruska počas vojny "sa nedá porovnať so žiadnymi ťažkosťami v súčasnosti".

Viac o téme: Koronavírus


Niektorí starší vojnoví veteráni mali na tvári rúška, vo všeobecnosti však bolo v dave vidieť len málo divákov s takouto ochranou.

Počet nakazených prudko stúpol


Bielorusko nezaviedlo žiadne obmedzenia na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyzvala krajinu, aby zakázala verejné podujatia, keďže prípady nákazy tam v poslednej dobe prudko stúpli.

Lukašenko však oslavy 75. výročia víťazstva nad fašizmom odmietol zrušiť.

Krajina naďalej funguje v bežnom režime


Lukašenko vytrvalo odmieta obavy týkajúce sa nového vírusu a obmedzujúce opatrenia zavedené inde v Európe označil za "koronapsychózu".

Továrne, obchody a reštaurácie fungujú v krajine v bežnom režime, diváci hromadne zapĺňajú tribúny na športových podujatiach a veriaci kostoly. Krajina v súčasnosti registruje vyše 22-tisíc nakazených a 126 obetí nového vírusu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia, vojenská prehliadka
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bielorusku sa napriek pandémii konala vojenská prehliadka, prezident Lukašenko ju odmietol zrušiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.