Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

V Bergame odhalili živý pamätník obetiam koronavírusu, je symbolom bolesti Talianska (video)

 Webnoviny  18. marec 2021  129
V Bergame odhalili živý pamätník obetiam koronavírusu, je symbolom bolesti Talianska (video)

18.3.2021 (Webnoviny.sk) - V talianskom Bergame vo štvrtok odhalili živý pamätník obetí ochorenia COVID-19. Práve metropola severotalianskeho Lombardska predstavovala vlani v začiatkoch pandémie koronavírusu synonymum utrpenia, keď počet obetí dosiahol také vysoké čísla, že mŕtvych museli z Bergama transportovať armádne konvoje.

Premiér Mario Draghi pri príležitosti slávnostného otvorenia lesa na počesť viac ako 100-tisíc obetí v Taliansku položil smútočný veniec. „Toto miesto je symbolom bolesti celého národa,“ vyhlásil 73-ročný Riman.

Viac o téme: Koronavírus


Starosta Bergama Giorgio Gori uviedol, že radnica nechcela pamätník v podobe umeleckého diela. „Rozhodli sme sa uctiť si obete dielom, ktoré je živé, a pamätníkom, ktorý dýcha,“ poznamenal.Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bergame odhalili živý pamätník obetiam koronavírusu, je symbolom bolesti Talianska (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.