Sobota, 23. október 2021
Slnečno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Fidesz definitívne vystúpil z Európskej ľudovej strany, je to výsledok dlhoročných konfliktov

 Webnoviny  18. marec 2021  99
Fidesz definitívne vystúpil z Európskej ľudovej strany, je to výsledok dlhoročných konfliktov

18.3.2021 (Webnoviny.sk) - Maďarská vládna strana Fidesz vo štvrtok definitívne spečatila odchod z Európskej ľudovej strany (EPP). Tento krok je vyvrcholením dlhoročných konfliktov, predovšetkým pre postoje Maďarska k demokratickým hodnotám či častú protieurópsku rétoriku.

V liste, ktorý prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter zverejnila podpredsedníčka Fideszu Katalin Novák, sa uvádzalo, že Fidesz už ďalej nechce byť súčasťou EPP. „Nadišiel čas rozlúčiť sa,“ napísala.

Vystúpenie Fideszu z EPP bolo prakticky už iba formalita, keďže členovia strany odhlasovali odchod ešte pred dvomi týždňami. Predseda EPP, Poliak Donald Tusk, krátko po tweete Katalin Novák kontroval: „Fidesz opustil kresťanskú demokraciu. V skutočnosti to však bolo už pred mnohými rokmi.“

Zdroj: Webnoviny.sk - Fidesz definitívne vystúpil z Európskej ľudovej strany, je to výsledok dlhoročných konfliktov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.