Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
V bejrútskom prístave, kde pri nedávnej explózii zahynulo takmer 200 ľudí, vypukol rozsiahly požiar
10.9.2020 (Webnoviny.sk) - V bejrútskom prístave, ktorý pred mesiacom zničil obrovský výbuch, vo štvrtok vypukol rozsiahly požiar. Jeho príčina zatiaľ nie je známa.
Štvrtého augusta otriasla Bejrútom mohutná explózia, keď v tamojšom prístave vybuchlo 2 750 ton dusičnanu amónneho. Výbuch spôsobený pravdepodobne neďalekým požiarom pocítili v niekoľkých častiach mesta a v okruhu niekoľkých kilometrov spôsobil rozsiahle škody.
Zomrelo viac ako 190 ľudí a okolo 6500 utrpelo zranenia. Niekoľko stoviek tisíc obyvateľov prišlo v priebehu niekoľkých sekúnd o strechu nad hlavou. Podľa libanonskej štátnej National News Agency horí sklad s pneumatikami a hasiči bojujú s plameňmi.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch v Bejrúte (fotografie)
Viac k témam: hasiči, požiar, Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk - V bejrútskom prístave, kde pri nedávnej explózii zahynulo takmer 200 ľudí, vypukol rozsiahly požiar © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO