Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

V bejrútskom prístave, kde pri nedávnej explózii zahynulo takmer 200 ľudí, vypukol rozsiahly požiar

 Webnoviny  10. september 2020  100
V bejrútskom prístave, kde pri nedávnej explózii zahynulo takmer 200 ľudí, vypukol rozsiahly požiar

10.9.2020 (Webnoviny.sk) - V bejrútskom prístave, ktorý pred mesiacom zničil obrovský výbuch, vo štvrtok vypukol rozsiahly požiar. Jeho príčina zatiaľ nie je známa.

Štvrtého augusta otriasla Bejrútom mohutná explózia, keď v tamojšom prístave vybuchlo 2 750 ton dusičnanu amónneho. Výbuch spôsobený pravdepodobne neďalekým požiarom pocítili v niekoľkých častiach mesta a v okruhu niekoľkých kilometrov spôsobil rozsiahle škody.

Zomrelo viac ako 190 ľudí a okolo 6500 utrpelo zranenia. Niekoľko stoviek tisíc obyvateľov prišlo v priebehu niekoľkých sekúnd o strechu nad hlavou. Podľa libanonskej štátnej National News Agency horí sklad s pneumatikami a hasiči bojujú s plameňmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch v Bejrúte (fotografie)

Viac k témam: hasiči, požiar, Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk - V bejrútskom prístave, kde pri nedávnej explózii zahynulo takmer 200 ľudí, vypukol rozsiahly požiar © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.