Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -10,9 °C
Mimoriadne správy

Americké sankcie proti spojencom Libanonu sú nespravodlivé, tvrdi šiitské hnutie Hizballáh

 Webnoviny  10. september 2020  89
Americké sankcie proti spojencom Libanonu sú nespravodlivé, tvrdi šiitské hnutie Hizballáh

10.9.2020 (Webnoviny.sk) - Libanonské šiitské hnutie Hizballáh odsúdilo americké sankcie proti dvom bývalým ministrom spojeneckých politických strán. Dôvodom je údajná korupcia a pomoc tomuto militantnému hnutiu.

"Toto nespravodlivé rozhodnutie považujeme za čestný odznak pre našich dvoch drahých priateľov," uvádza sa vo vyhlásení hnutia podporovaného Iránom.

Washington v utorok uvalil sankcie na bývalého ministra financií Aliho Hassana Khalila a bývalého ministra dopravy Youssefa Fenianosa. "Všetko, čím sa táto administratíva oháňa, odsudzujeme a odmietame," dodal Hizballáh.

Libanonský prezident Michel Aoun, ktorého strana je v parlamente spojencom Hizballáhu, nariadil ministerstvu zahraničných vecí, aby kontaktovalo americké veľvyslanectvo v Bejrúte a libanonské veľvyslanectvo vo Washingtone. Tie majú získať informácie o okolnostiach, ktoré viedli k uvaleniu spomenutých sankcií.

Viac k témam: sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Americké sankcie proti spojencom Libanonu sú nespravodlivé, tvrdi šiitské hnutie Hizballáh © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.