Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

V Baltimore sa zrútil cestný most, do jedného z pilierov narazila nákladná loď (video+foto)

 Webnoviny  26. marec 2024  95  
V Baltimore sa zrútil cestný most, do jedného z pilierov narazila nákladná loď (video+foto)

26.3.2024 (SITA.sk) - V americkom meste Baltimore sa v utorok skoro ráno zrútil cestný most cez rieku Patapsco, ktorej prílivová časť tvorí prístav. Most sa zrútil po tom, ako do jedného z jeho pilierov narazila nákladná loď.

Do rieky spadlo niekoľko vozidiel a záchranári pátrajú po najmenej siedmich ľuďoch. Loď začala horieť a podľa záberov zverejnených na sieti X sa zdá, že sa začala potápať.

„Ide o vážnu núdzovú situáciu," uviedol pre tlačovú agentúru Associated Press riaditeľ oddelenia komunikácie hasičského zboru v Baltimore Kevin Cartwright.

„V tejto chvíli sa sústreďujeme na záchranu ľudí," povedal. Cartwright dodal, že záchranári prijali žiadosť o pomoc o 1:30 miestneho času (6:30 stredoeurópskeho času).Viac k témam: baltimore, Zahraničie, Zrútenie mosta
Zdroj: SITA.sk - V Baltimore sa zrútil cestný most, do jedného z pilierov narazila nákladná loď (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.