Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

V armáde eskalujú konflikty medzi Tuvanmi a etnickými Rusmi, spory často končia použitím zbraní

 Webnoviny  30. október 2023  86  
V armáde eskalujú konflikty medzi Tuvanmi a etnickými Rusmi, spory často končia použitím zbraní

30.10.2023 (SITA.sk) - V ruskej armáde sa údajne schyľuje k etnickému konfliktu medzi Tuvanmi a etnickými Rusmi. Referuje o tom na svojom webe ukrajinské Centrum národného odporu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Tuvanci sú turkická etnická skupina pôvodom zo sibírskej časti Ruska. Podľa ukrajinských zdrojov sa tuvanskí vojaci v radoch ruskej armády čoraz viac dostávajú do konfliktu s etnickými Rusmi.

„Často sa takéto spory končia použitím chladných alebo strelných zbraní s fatálnymi následkami. Dôvody nepriateľstva sú celkom bežné... Je to nepriateľstvo na základe tradičnej arogancie etnických Rusov k národom, ktoré zotročili, a boja o distribúciu vojenského materiálu,“ uvádza Centrum národného odporu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Medzietnické konflikty majú podľa centra tendenciu eskalovať obzvlášť rýchlo „po nadmernej konzumácii alkoholu“.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské Centrum národného odporu, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - V armáde eskalujú konflikty medzi Tuvanmi a etnickými Rusmi, spory často končia použitím zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.