Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

V Amsterdame napriek zákazu protestovali tisíce ľudí, v Holandsku platí celoštátny lockdown

 Webnoviny   2. január 2021  35
V Amsterdame napriek zákazu protestovali tisíce ľudí, v Holandsku platí celoštátny lockdown

2.1.2022 (Webnoviny.sk) - Tisíce ľudí v hlavnom meste Holandska sa v nedeľu vzopreli zákazu a zhromaždili sa na demonštrácii proti opatreniam vlády na potlačenie šíriaceho sa koronavírusu. Neskôr polícia vytlačila dav z amsterdamského námestia.

Miestna samospráva nepovolila konanie tohto zhromaždenia. Uviedla, že polícia mala indície, že niektorí demonštranti, ktorí sa chystali zúčastniť na akcii, boli „pripravení na násilie“.

Viac o téme: Koronavírus


Ešte predtým, ako polícia zasiahla proti niekoľkotisícovému davu, niektorí účastníci rozvinuli transparenty, na ktorých boli nápisy ako „Menej represií, viac starostlivosti“, „Sloboda“ či „Nie je to o víruse, ale o kontrole“.

V Holandsku momentálne až do 14. januára platí celoštátny lockdown. Sedemdňová incidencia sa v priebehu ostatného týždňa mierne znížila na 85,55 nakazených koronavírusom na 100-tisíc obyvateľov, a to napriek tomu, že vysoko nákazlivý variant omikron sa medzičasom v Holandsku stal dominantným.Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk - V Amsterdame napriek zákazu protestovali tisíce ľudí, v Holandsku platí celoštátny lockdown © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.