Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Izraelská armáda v odvete na raketový útok z Pásma Gazy podnikla nálety na ciele Hamasu
Webnoviny 2. január 2021 589
2.1.2022 (Webnoviny.sk) - Izraelská armáda v nedeľu oznámila, že zaútočila na ciele militantov v Pásme Gazy. Udialo sa tak deň po odpálení rakiet z územia ovládaného hnutím Hamas.
Ako uviedla izraelská armáda, cieľom útokov bol závod na výrobu rakiet a vojenské stanovište Hamasu.
Nálety boli odvetou za dve sobotňajšie rakety vypálené z Pásma Gazy, ktoré dopadli do vôd Stredozemného mora pri pobreží v centrálnej časti Izraela.
Po incidente nebolo známe, či tieto rakety mali zasiahnuť izraelské územie. Militantné skupiny v Pásme Gazy totiž často testujú rakety ich odpaľovaním smerom k moru.
Odpaľovanie rakiet je však v ostatných mesiacoch zriedkavé. Od májového prímeria, ktoré ukončilo 11-dňovú vojnu medzi Izraelom a Hamasom, prakticky nenastala žiadna raketová paľba s výnimkou jedného septembrového incidentu.
Viac k témam: Militanti, Pásmo Gazy
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelská armáda v odvete na raketový útok z Pásma Gazy podnikla nálety na ciele Hamasu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO