Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  1,7 °C
Mimoriadne správy

V americkom štáte Georgia sa zrútilo malé lietadlo, informácie o mŕtvych nie sú známe

 Webnoviny   9. február 2020  20
V americkom štáte Georgia sa zrútilo malé lietadlo, informácie o mŕtvych nie sú známe

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - V americkom štáte Georgia sa zrútilo lietadlo. Zatiaľ nie je známe, koľko ľudí bolo na palube. Prípad vyšetruje Národný úrad pre bezpečnosť dopravy (NTSB). Informácie potvrdil šerif Mitch Ralston z Gordon County, ktorý však nepovedal, či niekto zomrel.

Hovorkyňa Federálneho úradu pre letectvo (FAA) Kathleen Bergen pre CNN objasnila, že stroj Cessna 501 vyštartoval v sobotu z Peachtree City krátko pred 10:00 tamojšieho času. O niekoľko minút neskôr spadol na zem približne 80 kilometrov severne od Atlanty.

Vrak našli približne päť kilometrov od cesty. "Nedá sa k nemu dostať autom. Musíme použiť štvorkolky a potom ísť pešo," uviedol Ralston.

Viac k témam: havária lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk - V americkom štáte Georgia sa zrútilo malé lietadlo, informácie o mŕtvych nie sú známe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.