Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  1,7 °C
Mimoriadne správy

Švajčiari podporili zákon zakazujúci diskrimináciu ľudí na základe ich sexuálnej orientácie

 Webnoviny   9. február 2020  25
Švajčiari podporili zákon zakazujúci diskrimináciu ľudí na základe ich sexuálnej orientácie

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Švajčiari v dnešnom referende podporili návrh zákona, ktorý zakazuje diskrimináciu ľudí na základe ich sexuálnej orientácie. Až 63,1 percenta voličov sa vyjadrilo za prijatie zákona, pričom 36,9 percenta bolo proti. V troch z celkových 26 kantónov hlasovalo viac ľudí proti zákonu.

"Voliči jednoznačne hovoria, že nenávisť a diskriminácia v našom slobodnom Švajčiarsku nemajú miesto," uviedla ministerka spravodlivosti Karin Keller-Sutter.

Švajčiarsky parlament v roku 2018 odobril krok vedúci k rozšíreniu zákona, ktorý zakazuje rasovú diskrimináciu. Poslanci chcú zakázať verejne očierňovať, diskriminovať alebo šíriť nenávisť voči ľuďom pre ich sexuálnu orientáciu.

Oponenti však tvrdia, že by tak došlo k porušeniu slobody prejavu a získali dostatok podpisov na konanie referenda. Ministerka uviedla, že "sloboda prejavu zostáva zaručená".

Viac k témam: diskriminácia, referendum
Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiari podporili zákon zakazujúci diskrimináciu ľudí na základe ich sexuálnej orientácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.