Štvrtok, 28. október 2021
Slnečno  3,8 °C
Mimoriadne správy

V americkom FedExe sa strieľalo, osem ľudí je mŕtvych. Strelec nakoniec otočil zbraň proti sebe (video)

 Webnoviny  16. apríl 2021  73
V americkom FedExe sa strieľalo, osem ľudí je mŕtvych. Strelec nakoniec otočil zbraň proti sebe (video)

16.4.2021 (Webnoviny.sk) - Streľbu v zariadení zásielkovej spoločnosti FedEx v americkom Indianapolise neprežilo osem ľudí. Informovala o tom hovorkyňa miestnej polície Genae Cook, ktorá v piatok na tlačovej konferencii tiež uviedla, že niekoľko ďalších ľudí so zraneniami skončilo v nemocniciach.

Hospitalizovaní sú najmenej štyria ľudia, vrátane osoby s kritickými zraneniami. Dvoch ďalších ľudí ošetrili na mieste a prepustili.

Strelec obrátil zbraň proti sebe


Incident sa stal vo štvrtok v noci v zariadení neďaleko indianapoliského letiska a policajti podľa skoršieho vyhlásenia zasahovali na mieste aktívnej streľby. Polícia už skôr uviedla, že strelec obrátil zbraň proti sebe a zabil sa.

FedEx v piatok zverejnil vyhlásenie, v ktorom uviedol, že spolupracuje s úradmi a pracuje na získaní viac informácií.

Ľudia čakajú na informácie o svojich blízkych


Svedok Jeremiah Miller, ktorý pracuje v zariadení, povedal pre WISH-TV, že videl muža so zbraňou po tom, ako počul niekoľko výstrelov. Podľa neho mal automatickú zbraň a strieľal do otvoreného priestoru.

Príbuzní zamestnancov sa zišli v miestnom hoteli, kde čakajú na informácie o svojich blízkych. Niektorí zamestnanci totiž nemôžu mať pri práci telefóny, a tak je náročné ich kontaktovať, informuje WTHR-TV.Viac k témam: FedEx, streľba, strelec
Zdroj: Webnoviny.sk - V americkom FedExe sa strieľalo, osem ľudí je mŕtvych. Strelec nakoniec otočil zbraň proti sebe (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.