Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Útok nožom na parížskej stanici si vyžiadal viacero zranených, útočníka „neutralizovali“

 Webnoviny  11. január 2023  95  
Útok nožom na parížskej stanici si vyžiadal viacero zranených, útočníka „neutralizovali“

11.1.2023 (Webnoviny.sk) - Francúzska polícia „rýchlo neutralizovala“ útočníka, ktorý na železničnej stanici v Paríži pobodal viacero ľudí. Informujú o tom francúzske médiá a minister vnútra.

Podľa správ médií, ktoré citujú nemenované policajné zdroje, spustili policajti v stredu ráno paľbu na útočníka, ktorý bol vyzbrojený nožom a zranil viacero ľudí. Incident na stanici Gare du Nord sa podľa parížskej polície už skončil, no zatiaľ neposkytli ďalšie informácie.

Minister vnútra Gérald Darmanin tiež prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter oznámil, že útočník zranil niekoľko ľudí na stanici, no neposkytol žiadne podrobnosti o ich počte alebo zraneniach. Útočníka podľa jeho slov „rýchlo neutralizovali“.

Viac k témam: Bodnutie, Krimi, Železničná stanica
Zdroj: Webnoviny.sk - Útok nožom na parížskej stanici si vyžiadal viacero zranených, útočníka „neutralizovali“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.