Nedeľa, 27. apríl 2025
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Útok na leteckú základňu pri Petrohrade, ktorý zničil bombardér Tu-22M3, pravdepodobne neprišiel spoza hraníc Ruska (video)

 Webnoviny  22. august 2023  306  0
Útok na leteckú základňu pri Petrohrade, ktorý zničil bombardér Tu-22M3, pravdepodobne neprišiel spoza hraníc Ruska (video)

22.8.2023 (SITA.sk) - Útok bezpilotného lietadla, ktorý zničil bombardér Tu-22M3 na letisku Solcy v ruskej Novgorodskej oblasti neďaleko Petrohradu, mohli vykonať z ruského územia. V najnovšej aktualizácii to tvrdí britské obranné spravodajstvo.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine



Podľa Britov bezpilotné lietadlá pravdepodobne nemajú dosah doletieť do zariadenia Solcy spoza hraníc Ruska. „Toto je prinajmenšom tretí úspešný útok na letiská ruskej armády, čo opäť vyvoláva otázky o schopnosti Ruska chrániť strategické miesta hlboko vo vnútri krajiny,“ poznamenávajú Briti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Britské obranné spravodajstvo tiež poukázalo na to, že Rusko často používalo bombardéry Tu-22M3 na odpálenie nepresných ťažkých protilodných rakiet Ch-22 na Ukrajinu a tiež pri intenzívnom bombardovaní Mariupoľa. Ruské ministerstvo obrany po útoku informovalo o poškodení lietadla, no zábery na Telegrame jasne ukázali, že stroj zachvátili obrovské plamene. Podľa BBC Verify sú zábery dôveryhodné.



Viac k témam: Bombardér Tu-22M3, Drony, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Útok na leteckú základňu pri Petrohrade, ktorý zničil bombardér Tu-22M3, pravdepodobne neprišiel spoza hraníc Ruska (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.