Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

USA vyzvalo Ukrajinu, aby zastavila útoky na ruské ropné rafinérie. Tie sú však legitímne vojenské ciele

 Webnoviny  22. marec 2024  116  
USA vyzvalo Ukrajinu, aby zastavila útoky na ruské ropné rafinérie. Tie sú však legitímne vojenské ciele

22.3.2024 (SITA.sk) - Ropné rafinérie na ruskom území Rusko sú legitímne vojenské ciele. Ako referuje web The Guardian, povedala to ukrajinská vicepremiérka pre európsku a euroatlantickú integráciu Oľha Stefanišynová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tá reagovala na nedávne správy šíriace sa v médiách, že Spojené štáty vyzvali Ukrajinu, aby zastavila útoky na ruské ropné rafinérie. Povedala, že Ukrajina „dosahuje svoje ciele“ a „veľmi úspešné operácie“ na území Ruskej federácie.

„Existujú aj vyhlásenia iných predstaviteľov, že z vojenského hľadiska ide o absolútne legálne ciele. Chápeme výzvy amerických partnerov. Zároveň bojujeme so schopnosťami, zdrojmi a postupmi, ktoré máme,“ uviedla Stefanišynová pre web Hromadske.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské rafinérie, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinská vicepremiérka pre európsku a euroatlantickú integráciu
Zdroj: SITA.sk - USA vyzvalo Ukrajinu, aby zastavila útoky na ruské ropné rafinérie. Tie sú však legitímne vojenské ciele © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.