Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

USA poskytli ukrajinským vojakom informácie, vďaka nim dokázali zabiť ruských dôstojníkov

 Webnoviny   5. máj 2022  44
USA poskytli ukrajinským vojakom informácie, vďaka nim dokázali zabiť ruských dôstojníkov

5.5.2022 (Webnoviny.sk) -

Spojené štáty poskytli ukrajinským silám informácie, ktoré im pomohli zabiť ruských generálov na Ukrajine. Vyplýva to zo správy denníka New York Times založenej na vyjadreniach popredných amerických predstaviteľov, o ktorej informuje spravodajský portál BBC.


Predpokladá sa, že informácie od amerických spravodajských služieb obsahovali podrobnosti o pohybe ruských jednotiek a lokality ich mobilného vojenského veliteľstva a ukrajinské sily ich použili počas útokov, ktoré viedli k úmrtiam ruských dôstojníkov.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktUkrajinskí predstavitelia tvrdia, že počas konfliktu zabili 12 najvyšších ruských generálov. Predpokladá sa totiž, že nízka morálka medzi ruskými vojakmi prinútila vyšších dôstojníkov priblížiť sa k frontovej línii. Ukrajinci nešpecifikovali, koľko zo spomenutých útokov bolo za asistencie amerických služieb.


Hovorca Bieleho domu skritizoval správu New York Times s tým, že jeho nadpis je „zavádzajúci“ a „nezodpovedný“. Hovorkyňa Národnej bezpečnostnej rady Adrienne Watson zdôraznila, že USA poskytujú ukrajinskej strane spravodajské informácie z bojiska na „obranu ich krajiny“ a bez „úmyslu zabiť ruských generálov“.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - USA poskytli ukrajinským vojakom informácie, vďaka nim dokázali zabiť ruských dôstojníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.