Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

USA ohlásili sankcie voči Hamasu

 Webnoviny  18. október 2023  93  
USA ohlásili sankcie voči Hamasu

18.10.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty v stredu ohlásili sankcie proti skupine 10 členov palestínskej militantnej organizácie Hamas a jej finančnej sieti v Gaze, Sudáne, Turecku, Alžírsku a Katare. Ide o reakciu na útok Hamasu na Izrael, ktorý si vyžiadal viac ako tisíc mŕtvych alebo unesených ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Terčom sankcií sú ľudia, ktorí spravujú investičné portfólio Hamasu, finančný sprostredkovateľ so sídlom v Katare s úzkymi väzbami na iránsky režim, kľúčový veliteľ Hamasu a virtuálna zmenáreň v Gaze. Irán je hlavným sponzorom Hamasu.

„Ministerstvo financií USA má dlhodobé skúsenosti s efektívnym narúšaním financovania terorizmu a nebudeme váhať použiť naše nástroje proti Hamasu,“ uviedla vo vyhlásení americká ministerka financií Janet Yellenová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: americká ministerka financií, americké sankcie, Izraelsko-palestínsky konflikt, sankcie voči Hamasu, Útok Hamasu na Izrael, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - USA ohlásili sankcie voči Hamasu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.