Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

USA a Čína sa chystajú na spoločné rokovania o kontrole jadrových zbraní

 Webnoviny   2. november 2023  88  
USA a Čína sa chystajú na spoločné rokovania o kontrole jadrových zbraní

2.11.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty a Čína budú na budúci týždeň rokovať o kontrole jadrových zbraní.

Ako referuje web news.sky.com, táto potenciálne pozitívna správa zverejnená denníkom The Wall Street Journal prišla v čase, keď ruský vodca Vladimir Putin podpísal zákon, ktorým sa ruší ruská ratifikácia globálneho zákazu jadrových skúšok.

Rokovania medzi Washingtonom a Pekingom budú znamenať prvé takého rozhovory medzi týmito dvoma superveľmocami od čias amerického prezidenta Baracka Obamu.

Aj keď nebudú zahŕňať formálne rokovania o kontrole zbrojenia, denník uvádza, že rozhovory poskytnú americkým predstaviteľom príležitosť oboznámiť sa s jadrovou doktrínou Pekingu a budovaním jeho jadrového arzenálu, ktorý bol historicky oveľa menší ako v prípade USA a Ruska.

Viac k témam: Jadrové zbrane
Zdroj: SITA.sk - USA a Čína sa chystajú na spoločné rokovania o kontrole jadrových zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.