Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  24,9 °C
Mimoriadne správy

Izrael je podľa ruského veľvyslanca pri OSN okupačný štát a v konflikte s Palestínčanmi nemá právo sa brániť

 Webnoviny   3. november 2023  200  
Izrael je podľa ruského veľvyslanca pri OSN okupačný štát a v konflikte s Palestínčanmi nemá právo sa brániť

3.11.2023 (SITA.sk) - Ruský veľvyslanec pri Organizácii Spojených národov (OSN) Vasilij Nebenzia v súvislosti s izraelsko-palestínskym konfliktom vyhlásil, že „Izrael je okupačný štát“ a nemá právo sa brániť, pričom vyzýva na „ukončenie krviprelievania“, aby sa kríza nerozšírila na celý región. Referuje o tom web Jerusalem Post.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


„Pokiaľ ide o bezpečnosť Izraela, a uznávame jeho práva na zaistenie jeho bezpečnosti, táto bezpečnosť môže byť plne zaručená len vtedy, ak vyriešime palestínsky problém na základe príslušných rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN,“ povedal ruský predstaviteľ.

Nebenzia tiež zdôraznil potrebu umožniť sprostredkovateľom pracovať na hľadaní „diplomatického riešenia vrátane okamžitého prepustenia väzňov“. Zdôraznil potrebu organizovať „pravidelné otvorené brífingy“ o humanitárnej situácii v Pásme Gazy.

Nebenzia taktiež odsúdil snahy arabských štátov o normalizáciu vzťahov s Izraelom pred vyriešením izraelsko-palestínskeho konfliktu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Izrael je podľa ruského veľvyslanca pri OSN okupačný štát a v konflikte s Palestínčanmi nemá právo sa brániť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.