Pondelok, 1. jún 2020
Slnečno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Ursula von der Leyenová upozornila, že seniori by mohli ostať v izolácii až do konca roka

 Webnoviny  12. apríl 2020  39
Ursula von der Leyenová upozornila, že seniori by mohli ostať v izolácii až do konca roka

12.4.2020 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová upozornila, že seniori v Európskej únii by mohli v záujme ich bezpečnosti zostať v izolácii až do konca roka.

Viac o téme: Koronavírus


"Viem, že je to náročné a že je izolácia záťažou, ale je to otázka života a smrti. Musíme byť ďalej disciplinovaní a trpezliví. Deti a mladí ľudia si budú môcť užiť viac slobody skôr, ako starší a ľudia s inými zdravotnými problémami," skonštatovala v súvislosti s bezpečnostnými opatreniami v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Zároveň tiež dodala, že dúfa, že európske laboratóriá už čoskoro prídu s vakcínou. "Bez vakcíny musíme čo najviac obmedziť kontakt so seniormi," povedala nemeckému denníku Bild.

V súvislosti s pandémiou tiež von der Leyenová odporučila, aby si ľudia zatiaľ neplánovali letné dovolenky. Zatiaľ totiž nikto podľa nej nedokáže spoľahlivo predpovedať, aká bude situácia v júli a auguste.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Ursula von der Leyenová upozornila, že seniori by mohli ostať v izolácii až do konca roka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.