Štvrtok, 4. jún 2020
Väčšinou jasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Pápež František vyzval svet na solidaritu v boji s pandémiou, teraz podľa neho nie je čas na sebeckosť

 Webnoviny  12. apríl 2020  26
Pápež František vyzval svet na solidaritu v boji s pandémiou, teraz podľa neho nie je čas na sebeckosť

12.4.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František vyzval svet na solidaritu v boji s "epochálnou výzvou", ktorú predstavuje pandémia nového koronavírusu.

Špeciálne tiež oslovil politických lídrov, ktorých požiadal, aby dali nádej a príležitosti prepusteným pracovníkom.

Viac o téme: Koronavírus


Vyjadril sa tak v nedeľu v tradičnej veľkonočnej kázni, pričom tiež vyzval na odpustenie sankcií, dlhov a pokoj zbraní na upokojenie konfliktov a finančnej krízy po celom svete.

Poďakovanie sestričkám a lekárom


Samostatné modlitby venoval mŕtvym, chorým, seniorom, utečencom a chudobným ľuďom a zároveň adresoval slová poďakovania a povzbudenia sestričkám a lekárom, ktorí "pracujú až do vyčerpania a často na úkor vlastného zdravia".

Pápež tiež vyzval Európsku úniu, aby sa postavila "epochálnej výzve", ktorú predstavuje COVID-19 a odolala tendenciám k sebeckosti a rozdeľovaniu sa.

Na sebeckosť nie je čas


Pripomenul pritom, že Európa znova povstala po druhej svetovej vojne práve vďaka "duchu solidarity, ktorý jej umožnil prekonať spory z minulosti".

"Toto nie je čas na sebeckosť, pretože výzva, ktorej čelíme, je spoločná a nerozlišuje medzi ľuďmi," skonštatoval.

Kresťania na celom svete prežívajú nevídané veľkonočné sviatky, keď museli pre pandémiu koronavírusu zostať zatvorené kostoly.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František vyzval svet na solidaritu v boji s pandémiou, teraz podľa neho nie je čas na sebeckosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.