Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Ursula von der Leyenová ponúkla Ukrajine zrýchlený proces integrácie do Európskej únie

 Webnoviny   8. apríl 2022  91
Ursula von der Leyenová ponúkla Ukrajine zrýchlený proces integrácie do Európskej únie

8.4.2022 (Webnoviny.sk) - Integrácia Ukrajiny do Európskej únie by sa mohla urýchliť. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová na piatkovom stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve uviedla, že podporí kroky, aby začlenenie Ukrajiny trvalo „týždne, nie roky“. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Rusko upadne do ekonomického, finančného a technologického úpadku, zatiaľ čo Ukrajina kráča smerom k európskej budúcnosti. Takto to vidím,“ povedala Von der Leyenová a odovzdala Zelenskému dotazník týkajúci sa udelenia štatútu kandidátskej krajiny. Ukrajinský prezident uistil novinárov, že bude hotový o týždeň.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: integrácia do EÚ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ursula von der Leyenová ponúkla Ukrajine zrýchlený proces integrácie do Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.