Sobota, 23. október 2021
Slnečno  4,8 °C
Mimoriadne správy

Úrady v Grécku hrozia reštauráciám a barom zatvorením, ak nebudú dodržiavať sociálny dištanc

 Webnoviny   7. júl 2021  122
Úrady v Grécku hrozia reštauráciám a barom zatvorením, ak nebudú dodržiavať sociálny dištanc

7.7.2021 (Webnoviny.sk) - Úrady v Grécku upozornili, že bary a reštaurácie, v ktorých nebudú dodržiavať pravidlá sociálneho dištancovania sa, by mohli zatvoriť. Vyjadrili sa tak po nedávnom náraste prípadov ochorenia COVID-19.

Šéf civilnej ochrany Nikos Hardalias uviedol, že podnikom, ktoré obsluhujú stálych zákazníkov alebo ignorujú kapacitné limity, na týždeň pozastavia prevádzkové oprávnenie. Ak budú porušenia naďalej pretrvávať, bude nasledovať dvojtýždňové pozastavenie licencie. Pokuty sa budú pohybovať od dvetisíc do 10-tisíc eur v závislosti od veľkosti prevádzky a počtu previnení.

Snažia sa obnoviť cestovný ruch


Opatrenia, ktoré začnú platiť vo štvrtok, budú mať dopad aj na turistické letoviská na gréckych ostrovoch a všade, kde sa v tomto období zdržiava veľký počet ľudí.

Viac o téme: Koronavírus


Grécko sa snaží obnoviť životne dôležité odvetvie cestovného ruchu, ktoré predstavuje približne pätinu ročnej hospodárskej produkcie, a zároveň sa chce vyhnúť prudkému nárastu nových prípadov koronavírusu.

Priemerný vek infikovaných sa znížil


Hardalias uviedol, že väčšinu nových prípadov evidujú medzi mladými ľuďmi, pričom poznamenal, že takmer tretina pochádza z preplnených vonkajších stretnutí. Priemerný vek ľudí s pozitívnym testom na koronavírus v Grécku klesol na 27 rokov.

„Uvedomujeme si, že naši mladí ľudia chcú vypustiť paru a túžia sa zabávať. Takže na nich priateľsky opäť apelujeme, aby sa dali okamžite zaočkovať, bez ohľadu na ich silnú túžbu po zábave,“ poznamenal Hardalias.

Viac k témam: bary, bezpečnostné opatrenia, cestovný ruch, Koronavírus, reštaurácie
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrady v Grécku hrozia reštauráciám a barom zatvorením, ak nebudú dodržiavať sociálny dištanc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.