Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Úplná obnova elektrickej siete v Ľvovskej oblasti bude trvať až rok, poškodenie spôsobila ruská raketová ofenzíva

 Webnoviny  16. november 2022  43
Úplná obnova elektrickej siete v Ľvovskej oblasti bude trvať až rok, poškodenie spôsobila ruská raketová ofenzíva

16.11.2022 (Webnoviny.sk) - Gubernátor Ľvovskej oblasti na západe Ukrajiny Maksym Kozyckyj uviedol, že úplná obnova elektrickej siete po utorňajšej masívnej ruskej raketovej paľbe bude trvať až rok. Povedal, že hoci má oblasť elektrinu pre 95 % odberných miest, len 30 % spotrebiteľov môže pre kapacitné limity súčasne používať elektrinu.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa Kozyckého bola oblasť lepšie pripravená na najnovší ruský útok na rozvodnú sieť. Inžinieri boli schopní pracovať pomocou dieselových generátorov a rozvodne v regióne boli vybavené ďalšími ochrannými štítmi.

Taktiež bolo do akcie rýchlo nasadené veľké množstvo áut s reproduktormi, aby informovali miestnych ľudí o tom, čo sa deje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Úplná obnova elektrickej siete v Ľvovskej oblasti bude trvať až rok, poškodenie spôsobila ruská raketová ofenzíva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.