Pondelok, 30. november 2020
Malá oblačnosť  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Unikajúci plyn vybuchol neďaleko mešity, hlásia mŕtvych aj desiatky zranených s ťažkými popáleninami (video)

 Webnoviny   5. september 2020  93
Unikajúci plyn vybuchol neďaleko mešity, hlásia mŕtvych aj desiatky zranených s ťažkými popáleninami (video)

5.9.2020 (Webnoviny.sk) - Výbuch podzemného potrubia s plynom neďaleko mešity v Bangladéši neprežilo 16 ľudí a desiatky utrpeli zranenia. Explózia nastala v piatok v čase večerných modlitieb v meste Nárájangandž. Medzi jej obeťami je aj sedemročný chlapec.

Lekári na jednotke popálenín v miestnej nemocnici podľa tamojšieho koordinátora Samantu Lal Sena ošetrili prinajmenšom 37 ľudí s popáleninami, ktoré mali niektorí až na 90% ich tela.

Hasiči vyšetrujú príčinu výbuchu. Podľa Abdulláha al-Arifína, zástupcu riaditeľa Hasičskej služby a civilnej ochrany, sa predpokladá, že plyn unikal z potrubia a nahromadil sa v mešite, čo si nikto nevšimol.

Keďže tam bola klimatizácia a okná boli zavreté, nemal sa ako dostať von. Miestne televízne stanice informujú, že v dôsledku výbuchu v mešite vybuchlo najmenej šesť klimatizačných jednotiek.Viac k témam: explózia, mešita, tragická nehoda, výbuch plynu
Zdroj: Webnoviny.sk - Unikajúci plyn vybuchol neďaleko mešity, hlásia mŕtvych aj desiatky zranených s ťažkými popáleninami (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.