Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Únik paliva z lode pri Mauríciu si vyberá svoju daň, na pobrežie vyplavilo 39 mŕtvych delfínov (video)

 Webnoviny  29. august 2020  180
Únik paliva z lode pri Mauríciu si vyberá svoju daň, na pobrežie vyplavilo 39 mŕtvych delfínov (video)

29.8.2020 (Webnoviny.sk) - Úrady na ostrove Maurícius potvrdili, že more vyplavilo najmenej 39 mŕtvych delfínov. Zatiaľ nepoznajú presnú príčinu smrti, no domnievajú sa, že prípad môže súvisieť s únikom viac ako tisíc ton paliva z lode MV Wakashio, ktorá uviazla na plytčine 25. júla.

Incident sa stal v oblasti Pointe d'Esny známej pre bohatý výskyt voľne žijúcich živočíchov. Nachádzajú sa tam aj významné mokrade.

Desaťtisíce ľudí v sobotu protestovali v hlavnom meste Maurícia proti nedostatočným krokom vlády v súvislosti s únikom paliva z poškodenej japonskej lode. Demonštranti počas pokojného zhromaždenia držali štátne zástavy či transparenty s nápismi ako "nemáte žiadnu hanbu" alebo "tyrania sa šíri rýchlejšie ako COVID-19".

Nespokojní ľudia sa zišli aj v Londýne, Paríži alebo austrálskom Perthe.Viac k témam: delfín, demonštrácie, protesty, únik ropy
Zdroj: Webnoviny.sk - Únik paliva z lode pri Mauríciu si vyberá svoju daň, na pobrežie vyplavilo 39 mŕtvych delfínov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.