Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -1,8 °C
Mimoriadne správy

Prezidenta Zemana prepustili z nemocnice po operácii ruky, ďalšiu liečbu absoluje na zámku

 Webnoviny  29. august 2020  86
Prezidenta Zemana prepustili z nemocnice po operácii ruky, ďalšiu liečbu absoluje na zámku

29.8.2020 (Webnoviny.sk) - Českého prezidenta Miloša Zemana  v sobotu dopoludnia prepustili z pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN), kde mu v utorok operovali zlomenú ruku. Ďalšiu liečbu absolvuje v domácej starostlivosti na zámku v Lánoch.

Prezidenta prišla vyzdvihnúť vojenská sanitka až k bočnému vchodu. Výhľad okoloidúcim zakrývali osobní strážcovia aj barikáda zo smetných nádob. Ošetrovatelia ho priviezli k sanitke na mobilnom lôžku. Vozidlo následne v sprievode čiernych limuzín opustilo areál.

Zeman sa zranil v utorok večer, keď podľa svojho hovorcu sledoval televízne spravodajstvo vo svojej pražskej vile. Keď sa chcel premiestniť po miestnosti bez pomoci palice, zakopol a spadol na pravú ruku, ktorú si zlomil. Počas operácie mu do nej lekári implantovali titanový klin.

Viac k témam: český prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidenta Zemana prepustili z nemocnice po operácii ruky, ďalšiu liečbu absoluje na zámku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.