Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Únia bude pokračovať v medzinárodnej izolácii Ruska, vyhlásil Borrell, Ukrajine poskytla doteraz vybavenie za 8 miliárd eur

 Webnoviny  14. november 2022  40
Únia bude pokračovať v medzinárodnej izolácii Ruska, vyhlásil Borrell, Ukrajine poskytla doteraz vybavenie za 8 miliárd eur

14.11.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) a jej členské štáty poslali Ukrajine počas vojny vojenské vybavenie v hodnote najmenej osem miliárd eur. V pondelok to povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

Na tlačovej konferencii po stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ v Bruseli uviedol, že daná suma predstavuje zhruba 45 percent toho, čo Kyjevu poskytli Spojené štáty.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBorrell tiež uviedol, že EÚ bude „pokračovať v medzinárodnej izolácii Ruska“ a bude pokračovať v zavádzaní „reštriktívnych opatrení“ voči ruskej ekonomike. Na svojej webstránke o tom informuje televízia CNN.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Únia bude pokračovať v medzinárodnej izolácii Ruska, vyhlásil Borrell, Ukrajine poskytla doteraz vybavenie za 8 miliárd eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.