Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  17,3 °C
Mimoriadne správy

Úmrtnosť v Mariupoli je 2,6-krát vyššia ako počas pandémie COVID-19, zdravotnícky systém je „prakticky nefunkčný“

 Webnoviny  19. jún 2023  79  
Úmrtnosť v Mariupoli je 2,6-krát vyššia ako počas pandémie COVID-19, zdravotnícky systém je „prakticky nefunkčný“

19.6.2023 (SITA.sk) - Prirodzená úmrtnosť v Ruskom okupovanom ukrajinskom meste Mariupoľ sa zvyšuje a prekročila hranicu 400 úmrtí týždenne. Uviedlo to ukrajinské Národné centrum odporu, ktoré koordinuje ukrajinských partizánov na okupovaných územiach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Miera prirodzenej úmrtnosti v Mariupoli je najmenej 2,6-krát vyššia ako počas kulminácie pandémie COVID-19. Zdravotnícky systém mesta je „prakticky nefunkčný", keďže ruské sily očividne služby väčšiny zdravotníckych zariadení poskytli pre zranených ruských vojakov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podľa odhadu Organizácie Spojených národov bolo v Mariupoli poškodených alebo zničených 90 percent obytných budov a 350-tisíc ľudí muselo z mesta utiecť po tom, ako Rusko vo februári 2022 na Ukrajinu zaútočilo. Pred vojnou mal Mariupoľ pol milióna obyvateľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, Obete, pandémia Covid-19, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Úmrtnosť v Mariupoli je 2,6-krát vyššia ako počas pandémie COVID-19, zdravotnícky systém je „prakticky nefunkčný“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.