Streda, 17. august 2022
Slnečno  21,2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinský minister zahraničia Kuleba žiada Bulharsko o zbrane, proti je prezident Radev a socialisti

 Webnoviny  20. apríl 2022  97
Ukrajinský minister zahraničia Kuleba žiada Bulharsko o zbrane, proti je prezident Radev a socialisti

20.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba požiadal Bulharsko, aby sa pripojilo k medzinárodnému úsiliu a podporilo Ukrajinu s vojenskou pomocou.

„Bulharská vláda a parlament dobre vedia, aké sú ukrajinské požiadavky. ... Keď bojujete vo vojne, potrebujete všetko od nábojov po stíhačky. Všetkým členským štátom NATO sme dali rovnaký zoznam,“ povedal v stredu Kuleba po stretnutiach s bulharskými predstaviteľmi.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Diplomat podľa svojich slov dúfa, že bulharská vláda zváži všetky možnosti pomoci Ukrajine. „Musím mať na pamäti politickú situáciu vo vašej krajine a nechať túto záležitosť na vládu Bulharska,“ vyjadril sa tiež Kuleba a následne upozornil, že tí, ktorí sa rozhodli nepomôcť Ukrajine, „v skutočnosti podporujú ruskú agresiu a vraždenie našich občanov“.

Bulharský prezident Rumen Radev varoval pred dodávaním zbraní Ukrajine, pričom poukázal na nebezpečenstvo priameho zapojenia jeho krajiny do vojny.

Vládnu koalíciu blokuje Bulharská socialistická strana, ktorá je proti akejkoľvek vojenskej pomoci Ukrajine. Bulharsko sú s Maďarskom jediné členské štáty EÚ, ktoré sa zdráhajú poslať zbrane Kyjivu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský minister zahraničia Kuleba žiada Bulharsko o zbrane, proti je prezident Radev a socialisti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.