Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinský minister obrany sa prvýkrát stretol s novým hlavným veliteľom armády

 Webnoviny   9. február 2024  207  
Ukrajinský minister obrany sa prvýkrát stretol s novým hlavným veliteľom armády

9.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský minister obrany Rustem Umerov sa prvýkrát stretol s novovymenovaným hlavným veliteľom armády Oleksandrom Syrským, aby prediskutovali podrobný plán činnosti armády na tento rok. Oznámila to tlačová služba ukrajinského ministerstva obrany, informuje web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Kritickou otázkou je vytvorenie logistického systému a včasné uspokojovanie potrieb armády. Dôraz je aj na efektívny systém rotácií jednotiek a odpočinku,“ konštatoval ukrajinský rezort obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Umerov a Syrskyj diskutovali aj o zlepšení kvality výcviku, udržiavaní výcvikových stredísk, príprave nových inštruktorov a o učení sa podľa moderných skúseností.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister obrany, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinský minister obrany sa prvýkrát stretol s novým hlavným veliteľom armády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.