Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinský minister Kuleba požaduje od NATO ďalšie zbrane, majú zabrániť ďalším zverstvám

 Webnoviny   7. apríl 2022  96
Ukrajinský minister Kuleba požaduje od NATO ďalšie zbrane, majú zabrániť ďalším zverstvám

7.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba žiada Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO), aby jeho krajine poskytla zbrane, ktoré by im pomohli zabrániť ďalším zverstvám, aké svet videl v meste Buča.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Prichádzajúc na stretnutie ministrov zahraničia v sídle NATO vo štvrtok konštatoval, že jeho „agenda je veľmi jednoduchá... zbrane, zbrane a zbrane".

Poznamenal pritom, že Ukrajinci vedia bojovať a vedia aj ako zvíťaziť. „Bez udržateľných a dostatočných zásob, ktoré Ukrajina požaduje, však budú tieto víťazstvá sprevádzať enormné obete," doplnil s tým, že čím viac zbraní dostanú a čím skôr dorazia na Ukrajinu, tým viac životov zachránia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Apeloval pritom špeciálne na Nemecko, aby spravilo viac a urýchlilo vyslanie veľmi potrebného vybavenia, pretože „zatiaľ čo Berlín má čas, Kyjev ho nemá".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Viac k témam: Buča, rusko-ukrajinský konflikt, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský minister Kuleba požaduje od NATO ďalšie zbrane, majú zabrániť ďalším zverstvám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.